Продажа новостроек от застройщика. Готовые новостройки продажа квартир от застройщика. Продажа новостроек в подмосковье. Продажа загородной недвижимости. Большой рынок загородной недвижимости. Обзор загородной недвижимости. Укладка линолеума на пол. Быстрая укладка линолеума своими руками. Цена укладка линолеума. Ремонт клавиатуры ноутбука. Быстрый ремонт клавиатуры своими руками. Сколько стоит ремонт клавиатуры. Потребительский кредит проценты. Кредит потребительский где взять. Потребительский кредит низкая процентная ставка. World of warcraft скачать торрент. Популярная игра world of warcraft. World of warcraft бесплатно. Журнал моделист конструктор. Журнал моделист конструктор онлайн. Моделист конструктор читать онлайн. Купить квартиру на первом этаже. Хороша ли квартира на первом этаже. Минусы квартиры на первом этаже.

Пошук

Банер
Освітні послуги Описи професій Заточувальник

Заточувальник

Загальна характеристика професії «ЗАТОЧУВАЛЬНИК»:

Адміністратор

заточує простий, нормальний різальний інструмент за заданими кутами з прямолінійними контурами різальної грані на універсальному устаткуванні. Заточує та доводить різальний інструмент на спеціалізованих напівавтоматичних і автоматичних верстатах, пристроях та налагоджених для заточування визначеного інструменту. Установлює на верстаті інструмент, який обробляє, під різним кутом із застосуванням пристроїв і копірів.

Професійно важливі якості: хороший зір, точний лінійний і об'ємний окомір, хороша зорово-моторна координація, технічне мислення, просторова уява, стійкість уваги.

 

Споріднені професії: токар, верстатник широкого профілю, слюсар-ремонтник.

 

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу за професією

«ЗАТОЧУВАЛЬНИК» (ІІ розряд):

1. Професія 7222 «Заточувальник».

2. Кваліфікація: ІІ розряд.

3. Кваліфікаційні вимоги:

Завдання та обов’язки: заточує простий, нормальний різальний інструмент за заданими кутами з прямолінійними контурами різальної грані за 11-13-м квалітетами (4-5 класами точності) на універсальному устаткуванні. Заточує та доводить різальний інструмент за 8-11-м квалітетами (3-4 класами точності) та за параметром Ra 2,5-0,63 (6-8-м класами чистоти) на спеціалізованих напівавтоматичних і автоматичних верстатах, пристроях та налагоджених для заточування визначеного інструменту. Установлює на верстаті інструмент, який обробляє, під різним кутом з застосуванням пристроїв і копірів.

Повинен знати: будову і принцип роботи однотипних заточувальних верстатів; найменування, призначення та умови застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв і улаштувань простого та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; характеристики та умови застосування шліфувальних кругів; найменування та маркування матеріалів, які обробляє; основні відомості про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

 

Кваліфікаційні вимоги: повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт:

1.  Голки для волок простої конфігурації – заточування.

2.  Електроди – зачищання торців.

3.  Зенківки – заточування.

4.  Зубила слюсарні та пневматичні – заточування.

5.  Ножі для набірних фрез – попереднє заточування.

6.  Ножі пресів довжиною до 500 мм – заточування.

7.  Просічки всіх видів – заточування.

8.  Різці – попереднє заточування після напаювання твердими сплавами.

9.  Свердла спіральні діаметром понад 2 до 16 мм – заточування різальної частини.

 

Кваліфікаційна характеристика взята з Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 42 «Оброблення металу», частина 2 «Робітники», книга 3. Краматорськ, 2006, ст.34-35.

 

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу за професією

«ЗАТОЧУВАЛЬНИК» (ІІІ розряд):

1. Професія 7222 «Заточувальник».

2. Кваліфікація: ІІІ розряд.

3. Кваліфікаційні вимоги:

Завдання та обов’язки: заточує і доводить різальний інструмент з великою кількістю різальних граней різних контурів за 8-11-м квалітетами (3-4 класами точності) та за параметром Ra 2,5-0,63 (6-8-м класами чистоти) на заточувальних верстатах з самостійним їх підналагодженням. Заточує різальний інструмент за 7-10-м квалітетом (2-3-м класами точності) на спеціалізованих напівавтоматах і автоматичних верстатах, пристроях та налагоджених для заточування визначеного інструменту. Заточує і править різні інструменти для різання продуктів і тютюну, а також інструментів для вирізувальних і інших подібних машин.

 

Повинен знати: будову і правила підналагодження заточувальних верстатів; будову універсальних і спеціальних пристроїв; характеристики шліфувальних кругів за формою, твердістю, зернистістю та зв’язкою; вплив температури на деформацію інструменту, який заточує; значення факторів режиму оброблення та їх вплив на якість заточування; призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

 

Кваліфікаційні вимоги: повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією заточувальника ІІ розряду – не менше 1 року.

 

Приклади робіт:

 1. Голки для волок складної конфігурації – заточування.
 2. Зенкери – заточування різальних граней.
 3. Мітчики з діаметром понад 2 мм – заточування зуба.
 4. Ножі пресів довжиною понад 500 мм – заточування.
 5. Пластини розточувальні з швидкорізальної сталі та твердого сплаву – заточування по попередній та задній гранях та забірному конусу.
 6. Плашки круглі з діаметром понад 2 мм – заточування.
 7. Різаки для вирубання деталей верха взуття – заточування.
 8. Різці токарні – повне заточування.
 9. Різці з пластинками твердих сплавів – заточування та доведення передньої та задньої граней.
 10. Розгортки конусні зі спіральним зубом – заточування.
 11. Розгортки циліндричні - заточування.
 12. Сегменти до пил – заточування різальних граней зубів.
 13. Свердла перові та спеціальні – заточування різальних граней.
 14. Свердла, оснащенні пластинками з твердого сплаву – заточування.
 15. Свердла спіральні з діаметром до 2 та понад 16 мм – заточування.
 16. Фрези деревообробні: пазові для штабиків, галтель ні, калювальні, для гладкого стругання, для відбирання фальца – заточування по передній грані.
 17. Фрези дискові з вставними ножами – заточування різальних граней.
 18. Фрези для напівкруглого профілю опуклі та угнуті, пазові – заточування по передній грані.

19.  Фрези кінцеві та шпонкові з циліндричним та конічним хвостовиком, фрези шліцьові, відрізні, дискові з дрібним та великим зубом, кутові та двокутові – заточування зуба по передній і задній гранях.

 

8. Строки навчання: ІІ, ІІІ р. пп. – 4,5 міс.