8-8-2019

КОЛЕКТИВНА ПОДОРОЖ ДО СОФІЇВСЬКОГО ПАРКУ

Національний дендрологічний парк „Софіївка” – одне з найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ ст. Парк розкинувся на площі майже 180 га на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області.
"Софіївка" була створена в кінці XVIII століття власником міста Умані, польським магнатом графом Станіславом Потоцьким. Граф був одружений з константинопольською куртизанкою грецького походження Софією, яку сучасники характеризували як жінку виняткової краси і чарівності. Граф Потоцький любив балувати красуню-дружину і в якийсь момент вирішив зробити їй романтичний подарунок на іменини. Так в Умані з'явився казкової краси дендрологічний парк, який був названий на честь дружини графа. 
17-18 травня 2019 року колектив Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості вирушили на екскурсію до Національного дендрологічного парку «Софіївка». Софіївка зустріла нас гарною погодою, розмаїттям барв квітів та неймовірно гарними пейзажами. Захоплива розповідь екскурсовода повернула нас в часи графа Потоцького, засновника парку, відтворила в нашій уяві історію кожної статуї, грота, моста, озера, джерела; дозволила досить емоційно віднестись до легенд, повір’їв та традицій загадкової Софіївки. Так, ми скуштували ключової води з «Срібного джерела», що має струмені щастя, здоров’я та багатства, годували лебедів біля павільйону Флори; біля статуї Венери вмилися та відвідали джерельної води, яка в будь-яку пору року має однакову температуру та додає дівчатам вроди, а хлопцям мужності; зупинилися під великою кам’яною брилою, вагою більше 300 тонн, яка зависла без опори і утримується лише на трьох точках. Кожен з нас загадав бажання в гроті Каліпсо, зловив «краплину щастя» та здійснив «спокутування гріхів» в кам’яному тунелі під водограєм. 
На зворотньому шляху відвідали Буцький каньйон - скельний каньйон довжиною близько 5 кілометрів розташований на річці Гірський Тікич біля села Буки. Види з каньйону неймовірні, але й спуститься вниз до води досить цікаво. 
Дорогою додому довго ділились враженнями, співали пісні та мріяли про наступні подорожі. Дівитись більше в фотогалереї

Роздрукувати