26-2-2021

КВІТНИКАР

Квітникар - це фахівець із вирощування квітів і художнього оформленню клумб. Зазвичай, професійні квітникарі працюють у ландшафтних компаніях, у міських озеленювальних організаціях, займаються приватним консультуванням або ж промисловим вирощуванням квітучих рослин. Крім того, окремим напрямком діяльності цих фахівців є квіткова селекція – робота, пов'язана з поліпшенням візуальних характеристик певного сорту квітів або ж виведенням їхніх нових типів.

 1 розряд

Повинен знати:

Правила користування ручним садовим інвентарем під час виконання найпростіших робіт у квітниках; норми, правила навантаження і транспортування вантажів; назви вантажів і правила їх укладання; особливості підготовки тари під висівання дрібного квіткового насіння і пікірування рослин; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен уміти:

Виконувати допоміжні роботи, пов'язані з прибиранням клумб, рабаток і бордюрів від листя, сміття, снігу тощо. Забезпечувати робочі місця садивним матеріалом, добривами й інвентарем. Брати участь у сортуванні різних вантажів і укладанні їх у визначених місцях. Очищати рослини в оранжереях, обмивати і обприскувати водою. Очищати гвоздики від сухих листків і бур'янів у випадку ярусного підв'язування. Готувати квіткові рослини до викопування. Додержуватись правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

  2 розряд

Повинен знати:

Правила підготовки і способи виконання земляних робіт у міських   умовах; найпростіші способи догляду за рослинами; правила поводження з вантажами, які потребують обережності; техніку зрізування і сортування квітів; способи візуального планування клумб і рабаток; призначення і правила користування садово-городнім інструментом та інвентарем; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії, та протипожежного захисту.

Повинен уміти:

Виконувати прості роботи з підготовки ґрунту і добрив вручну. Викопувати ямки для садіння квіткових культур. Очищувати насіння квіткових рослин. Прополювати, підпушувати квіткові і килимові рослини. Виконувати візуальне горизонтальне планування квітників і рабаток. Пікірувати дрібну розсаду пінцетом. Сплітати та влаштовувати сітки з шпагату і встановлювати металеві рами для підв'язування гвоздики. Знімати дріт з підпор, видаляти залишки ниток, змотувати їх у мотки і відносити у визначене місце. Виймати дерев'яні і металеві підпори та виносити їх з теплиць. Укладати дернину навколо клумб і рабаток. Зрізувати та сортувати квіти згідно з вимогами діючих стандартів, підраховувати, зв'язувати у пучки і пакувати. Забілювати скло оранжереї з гідропульта. Притінювати рослини щитами з піднесенням і закріпленням їх кілками, знімати щити та відносити їх. Збирати і сортувати насіння. Додержуватись правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Вартість навчання

Графік формування груп

 

Роздрукувати