7-5-2018

МАНІКЮРНИК

Виконує гігієнічне чищення та обробку нігтів та рук, придає бажану форму нігтям, покриває їх лаком, наклеює штучні нігті, робить нарощення, декоративне оздоблення та художнє оформлення нігтів.

Професійно важливі якості: акуратність, уважність, доброзичливість, кольорова чутливість, моторика пальців рук, емоційна стійкість, вміння ладити з людьми, концентрація уваги.

Споріднені професії: візажист, фахівець з нанесення татуювання, педикюрниця.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу за професією:

«МАНІКЮРНИК»:

1 Професія: 5141 «Манікюрник».

2. Кваліфікація: ІІ розряд (ІІ клас).

3. Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати: 

  • правила виконання манікюрних робіт; правила санітарії та гігієни; призначення інструментів, що застосовуються, прийоми користування ними та правила їх зберігання; способи підбору лаків різних видів, кольорів та відтінків; правила обслуговування відвідувачів та принципи професійної етики; способи надання першої медичної допомоги.

Повинен уміти: 

    • гігієнічно чистити нігті на пальцях рук; знімати лак, гель-лак; обпилювати нігті для надання їм потрібної форми, покривати їх лаком, гель-лаком; підбирати лаки різних видів кольорів та відтінків; дезінфікувати, інструмент.

4. Загальнопрофесійні вимоги:

Повинен:

а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) додержуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти: повна загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи. Повинен пройти підготовку з санітарного мінімуму в установах санітарно-епідеміологічної служби та професійний медичний огляд.

6. Сфера професійного використання випускника: побутове обслуговування населення. Перукарська справа та косметичні послуги.

7. Специфічні вимоги:

7.1. Вік: по закінченні терміну навчання - не менше 18 років.

7.2. Стать: чоловіча, жіноча.

7.3. Медичні обмеження.

8. Строки навчання: ІІ р. (ІІ кл.) пн. – 3,5 міс., ІІ р. (ІІ кл.) пп. – 3,5 міс., ІІІ р. (І кл.) пк. – 2 міс.

Вартість навчання

Графік формування груп

Роздрукувати