24-3-2021

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі - Центр) налагодив плідну співпрацю за напрямками організації професійного навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації з міжнародними партнерами – донорськими організаціями та їх представництвами в Україні, освітніми установами з інших країн світу.

За період з 2018 року, завдяки реалізації соціальних проєктів, підтриманих Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ та Європейським Союзом, у Центрі:

  • створені матеріально-технічні умови для опанування професії «Плодовочівник»,
  • розроблено і проведено комплексний курс підвищення кваліфікації для понад 150 соціальних працівників з усієї Харківської області,
  • впроваджено систему дистанційної освіти,
  • організовано перепідготовку співробітників державних органів, які потрапили під скорочення внаслідок змін в адміністративно-територіальному устрої України.

Співпраця з міжнародними інституціями дозволяє Центру оперативно реагувати на економічні і соціальні трансформації та пропонувати своїм слухачам якісні освітні послуги - підготовку за найбільш актуальними на ринку праці професіями, наприклад у IT-галузі, сільському господарстві; навчання у сучасних форматах; передачу передового світового досвіду.

 

 

ВСЕБІЧНИЙ ОГЛЯД ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ

 

 

Сума гранту: 235 000 грн.

Період: травень-вересень 2019 року

Донор: Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ

Партнери: БО «100% життя. м.Харків»

Учасники: 162 соціальних працівників Харківщини

Суть: Фахівці Центру розробили та апробували курс «Всебічний огляд питань соціального захисту для соціальних працівників Учасники, покращили знання та навички з основ соціальної роботи, психології взаємодії з клієнтом, організації догляду за людьми з діагнозами ВІЛ, туберкульоз, гепатит.

 

НАБУТТЯ НАСКРІЗНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК,НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ОСНОВНИХ РОБОЧИХ ФУНКЦІЙ З ПРОФЕСІЇ "ШВАЧКА"

 

 

Сума гранту: 69 000 грн.

Період: 2019 рік

Донор: Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ

Учасники: 12 малозабезпечених та внутрішньо переміщених жінок

Суть: покращення професійної конкурентоспроможності  малозабезпечених та внутрішньо переміщених жінок  після проходження ними курсу «Набуття наскрізних компетенцій, умінь та навичок, необхідних для виконання основних робочих функцій з професії «Швачка» у Центрі.

 

ІННОВАЦІЇ ТА КООПЕРАЦІЯ: СТВОРЕННЯ ПАРТНЕРСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ "АГРОХАБ" З ПРОФЕСІЙНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ ВПО ТА МЕШКАНЦІВ ПРИЙМАЮЧИХ ГРОМАД

 

 

Сума гранту: 975 000 грн., у тому числі 261 000 грн – статті витрат Центра та Харківського обласного центра зайнятості.

Період: 2019-2020 роки

Донор: Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ.

Партнери: громадські організації «Асоціація приватних роботодавців», «Фонд «Професійний розвиток Харкова», «Інститут соціальної політики регіону», «Жіноче об’єднання «Беркана».

Учасники: 21 людина з різних об’єднаних територіальнах громад Харківської області

В рамках проєкту у Центрі було створено навчально-експериментальний майданчик для підготовки фахівців - плодоовочівників. Навчання складалось з двух частин – теоретичної та практичної. Теоретична складова курсу була проведена у січні 2020 року в онлайн-режимі, практична – офлайн, у два етапи у липні та серпні 2020 року (для дотримання протиепідемічних норм). На навчанні у Центрі  слухачі дізнались про інновації у вирощуванні ягід, ознайомились з роботою системи крапельного поливу землі.

По завершенню навчання частина учасників курсу заснувала сільськогосподарський кооператив у Олексіївській ОТГ Харківської області.

 

НОВА ПРОФЕСІЯ 

 

 

Сума гранту: 120 000 грн у частині витрат Центра  та Харківського обласного центру зайнятості.

Період: січень-травень 2020 року

Донор: Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ.

Партнери: громадська організація «Фонд «Професійний розвиток Харкова»

Учасники: 450 мешканців 4 областей України

Дистанційне навчання за 9 напрямками - швачка, кухар, адміністратор, бухгалтер, hr-менеджер, smm-менеджер, веб-дизайн, frontend розробка та тестування програмного забезпечення.

 

IT START FOR WOMEN 

 

 

Сума гранту: 122 888 грн.

Період: травень-жовтень 2020 року

Донор: Європейський союз Центр гендерної культури

Учасники: 20 жінок Харківського регіону

Дистанційне навчання - "Тестування програмного забеспечення для початківців", "Базова та IT англійська" та заняття з основ підприємництва.

Мета проєкту – розширити доступ жінок до найбільш перспективних і високооплачуваних галузей економіки, а саме IT. Навчання проходило дистанційно.

За підсумками навчання, 5 найкращих слухачок отримали можливість пройти співбесіду у IT-компанії Sigma Software.

 

НОВЕ ПОКЛИКАННЯ

 

 

 

Сума гранту:  930 000 грн, у тому числі статті витрат Центру та Харківського обласного центру зайнятості– 80 000 грн.

Період: 2020-2021 роки

Донор: Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ.

Партнери: громадська організація «Інститут  соціальної політики регіону».

Учасники: співробітники районих державних адміністрацій, районих рад, установ освіти, культури, охорони здоров'я.

Проєкт спрямований на професійну перепідготовку співробітників районних державних адміністрацій, районних рад, установ освіти, культури, охорони здоров’я та працівників інших державних органів, які знаходяться під загрозою скорочення внаслідок проведення адміністративно-територіальної, медичної, освітньої реформ. Впроваджуючи цей проєкт, Служба зайнятості діє на випередження і пропонує можливості для перекваліфікації та подальшого працевлаштування ще до моменту звільнення людей з посад.

Дистанційне навчання за 6 професіями - "Бухгалтер", "Бухгалтер для ФОП", "Фахівець з благоустрою", "Соціальний працівник", "Адміністратор ЦНАП" та "Фахівець з управліня проєктами"

Роздрукувати