8-8-2019

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З БАТЬКАМИ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ

2019 рік заходи з профорієнтації Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості визначаються новими напрямками та формами роботи. Одним з таких напрямків являється робота з батьками випускників шкіл. Адже батьки повинні віддавати собі звіт в тому, що вони лише допомагають дитині визначитися, а зовсім не визначаються замість неї. Допомагають - тому що більшість дітей в 14-16 років ще психологічно не готові зробити вибір самостійно. Будемо відверті, що не всі батьки обізнані з такою наукою як «профорієнтація» і дуже часто самим батькам потрібна професійна допомога.  
З метою розширення знання про професійний світ та оцінки професії «зсередини» була проведена професіографічна екскурсія з елементами професійних проб для батьків та їх дітей приватної «Школи мудрості». Щоб обрати, потрібно знати, з чого вибирати. Такі заходи мають важливе значення для професійного самовизначення школярів: сприяють аналізу проблеми вибору професії, розширюють уявлення про особливості кожної професії, а найголовніше це «примірка» професії до себе, свого роду професійна репетиція. Тож, учасники заходу почули, побачили та попробували себе у ролі представників професій сфери металообробки, будівництва та послуг. Вони власноруч клеїли рідкі шпалери, виготовляли конструкції з гіпсокартону, точили на верстатах, шили чохли для мобільних телефонів під керівництвом досвідчених майстрів виробничого навчання.
Присутні отримали інформаційні матеріали та відповіді на питання з «перших вуст» у слухачів, які тільки навчаються за різними професіями та у професіоналів, які передають свої знання та досвід. У ході заходу учасники ознайомилися із поетапними кроками щодо правильного вибору професії та професійного самовизначення, важливості усвідомленого вибору професії, яка б відповідала їх інтересам та здібностям. Щоб обрати професію, необхідно не тільки розбиратися в світі існуючих професій, але, перш за все, пізнати себе - свої особистісні якості, здібності, прагнення. Адже очевидно, що кар'єрних висот людина скоріше досягне в тій справі, яка, з одного боку, їй цікава, а з іншого - відповідає її здібностям. І прикладом були викладачі та майстри виробничого навчання, які не тільки ділились своїм досвідом, а і професійною любов'ю до своєї справи! Дивитись більше фото

Роздрукувати