30-9-2021

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

ЗДОБУВАЧА  ОСВІТИ (СЛУХАЧА)  В  ХАРКІВСЬКОМУ ЦЕНТРІ ПРОФЕСІЙНО –ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ 

І.  ЗАГАЛЬНІ  ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

 

1. Правила поведінки здобувача освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти і науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті Харківського центра професійно-технічної освіти  ДСЗ.

2.Здобувач освіти приходить в заклад освіти за 15-20 хвилин до початку занять , чистий, охайний, займає своє робоче місце, готує все необхідне приладдя  до уроку.

3.Не можна приносити на територію закладу освіти, з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю,  в  тому числі  ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини, спиртні напої, сигарети , наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.

4.Забороняється вживати на території закладу непристойні вирази і жести.

5.Не можна без дозволу педагогів йти з закладу освіти в урочний час.

6.У разі пропуску занять здобувач освіти (слухач) зобов’язаний пред’явити довідку про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів здобувач освти зобов’язаний представити довідку   із медичної установи.

7.Здобувачі освіти зобов’язані берегти майно навчального закладу освіти, акуратно ставитись як до свого так і чужого майна, дотримуватись чистоти і порядку на території  центру.

8.У разі спричинення збитку чужому майну, здобувачі освіти  несуть  матеріальну відповідальність.

9.Здобувачі освіти можуть користуватися на уроках гаджетами лише для навчання.

10.Здобувачі освіт зобов’язані виконувати  домашні завдання  в терміни, встановлені навчальними програмами.

11.Здобувачі освіти зобов’язані приносити на  заняття  всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

ІІ. ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС ЗАНЯТТЯ

1.Запізнюватись на заняття без поважних причин заборонено.

2.Кожен здобувач освіти відповідає за  збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.

3.Якщо під час занять здобувачу  освіти  необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у викладача або майстра виробничого навчання.

 4.Здобувач освіти на уроках теоретичної та практичної підготовки  зобов’язаний виконувати  всі вимоги викладача або майстра виробничого навчання.

5.Під час відповіді на запитання педагогічного працівника здобувач освіти повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.

6.На уроці здобувач освіти має право ставити  питання  викладачу або майстру виробничого навчання якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

7.Здобувачі освіти мають право покидати клас тільки тоді,  коли  педагогічний працівник оголосить про закінчення занять,

8.Здобувачі освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил охорони праці як під час уроків, так і після їх закінчення.

 

ІІІ.  ПОВЕДІНКА  ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І  ПІСЛЯ ЗАНЯТЬ

1.Під час перерви здобувач освіти зобов’язаний  підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці

2.Час перерви –  особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити по своєму розумінню, але не повинен заважати іншим.

3.У закладі освіти та на його території категорично забороняється  тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.

 IV.РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ

 1.У закладі стиль одягу – діловий, класичний. Для уроків виробничого навчання, обов’язкова спеціальна форма.

2.Знаходиться в закладі освіти у верхньому одязі  без особливих на те причин  не дозволяється. 

 V.ЧЕРГОВИЙ   ПО  КЛАСУ

 1.Черговий по класу(здобувач освіти) під час перерви  має перевірити навчальний кабінет або майстерню, підготувати дошку, забезпечити порядок в кабінеті.

2.Черговий по класу(здобувач освіти) має право зробити зауваження  іншим здобувачам освіти   щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті або майстерні.

VІ. ПРИКІНЦЕВІ  ПОЛОЖЕННЯ

 1.Здобувачі освіти не мають права під час знаходження на території закладу освіти  при проведенні занять здійснювати дії, небезпечні  для життя і здоров’я самого себе та оточуючих.

2.За порушення цих Правил та Статуту закладу  здобувачі освіти притягується до відповідальності, до них можуть бути  вжиті такі стягнення:

- усне зауваження;

- відшкодування завданої здобувачем освіти матеріальної шкоди.

3.Ці Правила розповсюджуються на всіх здобувачів освіти і є обов’язковими для виконання  на всій території закладу освіти , а також під час усіх заходів, що проводяться  закладом освіти    

Роздрукувати