8-6-2018

Знання – для себе, досягнення – для професії!

       7 червня 2018 р. у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відбувся обласний семінар-практикум для педагогічних працівників професій легкої промисловості та побутового обслуговування населення на тему: «Розвиток професійної майстерності педагога як важлива складова підвищення якості підготовки майбутніх кваліфікованих робітників».

       У сучасних соціокультурних умовах профільного професійного навчання стає очевидним та гостро актуальним питання підвищення професійної майстерності педагогів на шляху підготовки затребуваних кваліфікованих кадрів на ринку праці.

         Сучасне суспільство стрімко ускладнюється. Кількість інформації, яку необхідно опанувати та засвоїти зростає в геометричній прогресії. Завданням сучасного педагога – майстра виробничого навчання, викладача – навчитись самому правильно засвоювати інформацію, групувати, виділяти головне, встановлювати звʼязки і, звісно, вміти навчати цьому своїх учнів, говорячи мовою сучасної педагогічної думки, формувати профільні компетентності. Для цього сучасний педагог сам повинен відповідати запитам системи освіти, що змінюється: потрібен професіонал, здатний грамотно реагувати на умови, в яких протікає його діяльність, що досить швидко змінюються, адекватно оцінювати навчальну ситуацію, що складається, вирішувати чисельні практичні завдання, повʼязані з його якістю.

        Сьогодення радикально змінюється статус педагога, його освітні функції і відповідно вимоги до професіонально-педагогічної компетентності, до рівня його професіоналізму. Затребуваним є педагог творчий, компетентний, здатний до розвитку вмінь мобілізувати свій особистісний потенціал у сучасному освітньому середовищі.

         Вимога навчатись протягом всього життя не є новою для робітників освіти. Проте в наш час вона отримала новий нюанс: в умовах корінних змін у сфері освіти педагог – визначальна фігура процесів навчання, розвитку, виховання професійних компетентностей. Особливого значення для педагога набуває професійна мобільність, здатність адаптуватись до соціальних змін, конкурентоздатність, психологічна готовність до постійного оновлення.

      Саме цим важливим питанням сучасної освіти був присвячений обласний семінар-практикум для педагогічних працівників професій легкої промисловості та побутового обслуговування населення «Розвиток професійної майстерності педагога як важлива складова підвищення якості підготовки майбутніх кваліфікованих робітників».

        Під час семінару з лекцією на тему «Формування творчого потенціалу учнів шляхом впровадження в освітній процес новітніх технологій виробництва» виступила методист НМЦ ПТО Шевченко Т.Ю.

         Викладач Харківського центру ПТО ДСЗ Долженко Н.В. поділилась власним досвідом використання в освітньому процесі сучасних технологій швейної галузі як засіб формування професійних компетентностей слухачів.

     Викладач ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» Пашнєва Н.П. презентувала  навчальний  посібник: «Технологія виготовлення спідниці».

        Також під час семінару майстром виробничого навчання ДПТНЗ «Регіональний центр професійної освіти ресторанно-готельного, комунального господарства, торгівлі та дизайну» Хайдаровою Ж.П. разом з директором ТОВ «Видавництво «Світ Книг» Новіковою Е.В. було презентовано авторський підручник з навчального предмета «Перукарська справа. Матеріалознавство».

       Приємним зануренням у світ краси став майстер-клас сучасних технологій перукарського мистецтва на тему «Виконання жіночої коктейльної зачіски з використанням новітніх технологій», який провела  майстер виробничого навчання Харківського центру ПТО ДСЗ Михайлець Т.А.

         Наприкінці семінару відбулося тренінгове заняття на тему: «Впровадження в освітній процес ЗП(ПТ)О стандартів на компетентністній основі» під керівництвом методиста НМЦ ПТО Давидової Ю.В.

Семінар пройшов у дружній атмосфері однодумців, щиро захоплених спільною справою.

Роздрукувати