ПРАВИЛА ПРИЙОМУ
І. Загальна частина
1.1 До Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – Центр) приймаються на навчання громадяни України з числа зареєстрованих безробітних за направленням міських, районних, міськрайонних центрів зайнятості (філій), а також інші громадяни на підставі договорів, укладених з фізичними та юридичними особами.
1.2 На навчання можуть бути зараховані особи, які згідно з вимогами кваліфікаційної характеристики за професією, мають повну або базову загальну середню освіту (далі – Слухачі).
1.3 Здобуття професійно-технічної освіти у Харківському центрі ПТО ДСЗ здійснюється у навчальних групах за денною формою навчання, при необхідності, за індивідуальною формою.
1.4 Громадяни України мають рівні права на здобуття професійно-технічної освіти відповідно до своїх здібностей і нахилів незалежно від національності, раси, статі, соціального і майнового стану, світоглядних і політичних переконань, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров'я, місця проживання та інших обставин. Обмеження допускаються за медичними та віковими показниками, а також показниками професійної придатності, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
1.5 Зарахування на навчання інвалідів здійснюється з урахуванням медичних показань і протипоказань для наступної трудової діяльності. Обрання форм і методів професійного навчання проводиться згідно з висновками спеціалістів медико-соціальної експертної комісії.
1.6 Витрати, пов'язані з професійним навчанням безробітних, зареєстрованих у службі зайнятості, як таких, що шукають роботу і безробітні, компенсує державна служба зайнятості.
ІІ. Документи для зарахування
2.1. Для зарахування на навчання у Центрі претендент повинен мати наступний пакет документів:
- направлення на навчання, видане спеціалістом центру зайнятості (для особи, яка має статус безробітного);
- паспорт;
- документ про освіту;
- медичну довідку за формою 086-У;
- медичну книжку (для слухачів, які направлені на професійне навчання за професіями: кухар, перукар (перукар-модельєр), манікюрник, педикюрник, адміністратор, покоївка, косметик, касир торгівельного залу, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів);
- направлення на поселення в гуртожиток (у разі потреби), видане спеціалістом центру зайнятості;
- медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом за визначеною формою (додаток 1 Положення про медичний огляд кандидатів у водії транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2013 №65/80 (для слухачів, які направлені на професійне навчання за професією: тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва);
- фотокартку розміром 3,5*4,5 у кількості 4 шт. (для слухачів, які направлені на професійне навчання за професією: тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва);
маршрутний лист (у разі потреби).
2.2. Для зарахування на навчання у Центрі особам, які направлені на навчання за рахунок підприємств, установ, організацій та приватних осіб, необхідно мати наступний пакет документів:
- заява особи;
- укладений договір, в якому визначається порядок наданих послуг, розмір та терміни оплати за надану послугу, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України «Про затвердження поряду надання платних послуг державними та комунальними навчальними закладами» від 23.07.2010 року за №736/902/758;
- паспорт;
- документ про освіту.
- медичну довідку за формою 086-У;
- медичну книжку (для слухачів, які направлені на професійне навчання за професіями: кухар, перукар (перукар-модельєр), манікюрник, педикюрник, адміністратор, покоївка, косметик, касир торгівельного залу, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів);
- медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом за визначеною формою (додаток 1 Положення про медичний огляд кандидатів у водії транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2013 №65/80 (для слухачів, які направлені на професійне навчання за професією: тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва);
- фотокартку розміром 3,5*4,5 у кількості 4 шт. (для слухачів, які направлені на професійне навчання за професією: тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва).
ІІІ. Умови прийому
3.1. Прийом до Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (надалі – Центр) здійснюється в порядку, що затверджується директором Центру за відповідним погодженням з Харківським обласним центром зайнятості, згідно з Типовими правилами прийому до професійно-технічних навчальних закладів України, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 14.05.2013 року за №499, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 29.05.2013 року за №823/23355.
3.2. Безробітні громадяни України, які направлені міськими, районними, міськрайонними та районними у містах центрами зайнятості (філіями), мають рівні права при вступі до Харківського центру ПТО ДСЗ. Якщо зареєстрований безробітний виявляє бажання пройти професійне навчання, центр зайнятості, за місцем реєстрації особи як безробітної, укладає з ним договір та видає йому направлення на професійне навчання до Центру.
3.3. Прийом на навчання громадян, які будуть навчатися за кошти фізичних або юридичних осіб, здійснюється відповідно до заяв (листів-клопотань) та за результатами вхідного тестування за окремими напрямами навчання шляхом відбору;
3.4. Прийом осіб на навчання за такими видами підготовки як перепідготовка та підвищення кваліфікації може здійснюватися шляхом проведення вхідного контролю знань, умінь та навичок відповідно до статті 14 Закону України «Про професійну (професійно-технічну освіту)».
ІV. Зарахування
4.1. Слухачі зараховуються до Харківського центру професійно-технічної освіти без вступних випробувань.
4.2. Зарахування на навчання Слухачів з числа зареєстрованих безробітних, за направленнями територіальних центрів зайнятості, а також Слухачів, які навчаються за кошти юридичних або фізичних осіб, за програмами професійного навчання, оформляється наказом директора Центру.
4.3. Зарахування на навчання Слухачів здійснюється за умови наявності переліку усіх необхідних документів, визначених у розділі Ш.
4.4. У разі відсутності у особи з числа зареєстрованих безробітних усіх необхідних документів, визначених у розділі ІІ, Центр письмово повідомляє про це територіальний центр зайнятості, який видав направлення на навчання та повертає саме направлення.
4.4. Прибуття на навчання до Центру здійснюється в день початку занять, але не пізніше 12-ї години. Для осіб, що направляються на навчання з інших регіонів, термін прибуття до Центру встановлюється з урахуванням часу, який необхідний на проїзд до місця навчання.
4.5. Центр не пізніше ніж через 5 днів з дати зарахування особи з числа зареєстрованих безробітних на навчання надає територіальному центру зайнятості, що направив на навчання, підтвердження про прийом безробітного на навчання: відривний корінець направлення та копію наказу про зарахування Слухача на навчання; обласному центру зайнятості, з яким укладено договір, – копію наказу про зарахування Слухача на навчання.
V. Прикінцеві положення
5.1. У разі припинення професійного навчання без поважних причин, безробітні громадяни України, які навчалися за направленнями міських, районних та міськрайонних у містах центрів зайнятості, повинні відшкодувати, згідно з чинним законодавством, державній службі зайнятості всі витрати на його навчання.
5.2. У разі пропусків Слухачами занять більше трьох годин протягом дня без поважних причин, інших порушень навчальної дисципліни і систематичної неуспішності з ряду предметів навчальної програми Центр письмово повідомляє про це територіальний орган служби зайнятості і вирішує з нею питання щодо їх відрахування.
5.3. Подання претендентом на навчання недостовірних персональних даних, даних про здобуту раніше освіту є підставою для скасування наказу про його зарахування.
5.4. Контроль за дотриманням цих Правил здійснюється Харківським обласним центром зайнятості.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
здобувача освіти (слухача) в Харківському центрі
професійно–технічної освіти державної служби зайнятості
І. Загальні правила поведінки
1.1. Правила поведінки здобувача освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти і науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті Харківського центра професійно-технічної освіти ДСЗ.
1.2. Здобувач освіти приходить в заклад освіти за 15-20 хвилин до початку занять, чистий, охайний, займає своє робоче місце, готує все необхідне приладдя до уроку.
1.3. Не можна приносити на територію закладу освіти, з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в тому числі ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини, спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.
1.4. Забороняється використовувати під час спілкування на території закладу непристойні вирази і жести.
1.5. Забороняється самостійно залишати територію закладу освіти в урочний час.
1.6. У разі пропуску занять здобувач освіти (слухач) зобов’язаний пред’явити довідку про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів здобувач освіти зобов’язаний представити довідку із медичної установи.
1.7. Здобувачі освіти зобов’язані берегти майно навчального закладу освіти, акуратно ставитись як до свого так і чужого майна, дотримуватись чистоти і порядку на території центру.
1.8. У разі спричинення збитку чужому майну, здобувачі освіти несуть матеріальну відповідальність.
1.9. Здобувачі освіти можуть користуватися на лекціях гаджетами лише для навчання.
1.10. Здобувачі освіт зобов’язані виконувати домашні завдання в терміни, встановлені навчальними програмами.
1.11. Здобувачі освіти зобов’язані приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.
ІІ. Поведінка під час заняття
2.1. Запізнюватись на заняття без поважних причин заборонено.
2.2. Кожен здобувач освіти відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.
2.3. Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у викладача або майстра виробничого навчання.
2.4. Здобувач освіти на уроках теоретичної та практичної підготовки зобов’язаний виконувати всі вимоги викладача або майстра виробничого навчання.
2.5. Під час відповіді на запитання педагогічного працівника здобувач освіти повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.
2.6. На уроці здобувач освіти має право ставити питання викладачу або майстру виробничого навчання якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
2.7. Здобувачі освіти мають право покидати клас тільки тоді, коли педагогічний працівник оголосить про закінчення занять.
2.8. Здобувачі освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил охорони праці як під час уроків, так і після їх закінчення.
ІІІ. Поведінка здобувачів освіти до початку, на перервах і після занять
3.1. Під час перерви здобувач освіти зобов’язаний підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці.
3.2. Час перерви – особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити по своєму розумінню, але не повинен заважати іншим.
3.3. У закладі освіти та на його території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.
IV. Рекомендації до зовнішнього вигляду здобувача освіти
4.1. У закладі стиль одягу – діловий, класичний. Для уроків виробничого навчання, обов’язкова спеціальна форма.
4.2. Знаходиться в закладі освіти у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
V. Черговий по класу
5.1. Черговий по класу(здобувач освіти) під час перерви має перевірити навчальний кабінет або майстерню, підготувати дошку, забезпечити порядок в кабінеті.
5.2. Черговий по класу(здобувач освіти) має право зробити зауваження іншим здобувачам освіти щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті або майстерні.
VІ. Прикінцеві положення
6.1. Здобувачі освіти не мають права під час знаходження на території закладу освіти при проведенні занять здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та оточуючих.
6.2. За порушення цих Правил та Статуту закладу здобувачі освіти притягується до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:
- усне зауваження;
- відшкодування завданої здобувачем освіти матеріальної шкоди.
6.3. Ці Правила розповсюджуються на всіх здобувачів освіти і є обов’язковими для виконання на всій території закладу освіти , а також під час усіх заходів, що проводяться закладом освіти.